| Temperature Range | -20°C To 80°C |
|---|---|
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Material | NBR (Nitrile Butadiene Rubber) |
| Operatingvoltage | 12V / 24V / 110V / 220V (depending On Solenoid Valve) |
| Working Pressure | 0-10 Bar |
| Power | 2W |
|---|---|
| Color | Black Or Customized |
| Pressure Resistance | 10 Bar |
| Mounting Type | Direct Acting |
| Temperature Range | -20°C To 80°C |
| Thickness | 2.5mm |
|---|---|
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Temperature Range | -20℃-150℃ |
| Surface Treatment | Polishing, Sandblasting, Etc. |
| Working Temperature | -10~60℃ |
| Operating Temperature | Wide Operating Temperature Range |
|---|---|
| Power | 2W |
| Life Span | 50000 Times |
| Usage Scene | Precipitator Equipment, Etc |
| Sealing | Good Sealing |
| Life Span | 50000 Times |
|---|---|
| Noise | Low Noise |
| Color | Black Or Customized |
| Temperature Range | -20°C To 80°C |
| Mounting Type | Direct Acting |
| Leakage | Low Leakage |
|---|---|
| Connectionsize | 1/4 Inch To 2 Inch |
| Thickness | 1.5 Mm |
| Compatiblefluids | Water, Air, Oil, Gas |
| Sealing | Good Sealing |
| Working Principle | Pilot Operated |
|---|---|
| Pressure Resistance | 10 Bar |
| Connection Type | Threaded |
| Sealing | Good Sealing |
| Valvetype | Direct Acting / Pilot Operated |
| Features | Aging Resistance, Good Sealing |
|---|---|
| Connection | Thread |
| Usage Scene | Precipitator Equipment, Etc |
| Flow | 0-20 L/min |
| Orifice Size | 25mm |
| Operating Temperature | Wide Operating Temperature Range |
|---|---|
| Flow | 0-20 L/min |
| Orifice Size | 25mm |
| Application | Industrial Automation |
| Material | Rubber |
| Membrane Material | TPE |
|---|---|
| Model | PM-60 |
| Pressurerating | 0.2 To 0.8 MPa |
| Surface Treatment | Polishing, Sandblasting, Etc. |
| Screws | 304 Stainless Steel |